Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/tamirkar/tamirmodem.ir/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
تعمیرات مودم مبین نت | تعمیر مودم ایرانسل | تعمیر مودم جیبی | تعمیرمودم وایرلس آموزش سخت افزارشبکه

آموزش سخت افزارشبکه

آموزش سخت افزارشبکه

شبکه‌های کامپیوتری اجتماعی از کامپیوترهای مستقل متصل به یکدیگرند که با هم ارتباط داشته و تبادل اطلاعات می‌کنند. کامپیوترها از طریق یک رابط فیزیکی مانند کابل، فیبر نوری، ماهواره‌ها و… به هم وصل می‌باشند و چون مستقل هستند برهم تأثیری ندارند. این دو شرط برای ایجاد یک شبکه کامپیوتری لازم می‌باشند اما شرط کافی برای تشکیل یک شبکه کامپیوتری داشتن ارتباط و تبادل داده بین کامپیوترهاست. بعضی مطالعات می‌گویند که یک شبکه نیازمند دست کم ۳ رایانه متصل به هم است. 

همه شبکه‌ها از اجزای سخت‌افزاری پایه‌ای برای اتصال به هم تشکیل شده‌اند، مانند کارت‌های شبکه، تکرارگر، هاب، پل، سوئیچ و مسیریاب.  برای اتصال این اجزای سخت افزاری نیز روش هایی وجود دارد که معمولاً از کابلهای الکتریکی استفاده می‌شود.

کارت شبکه

کارت شبکه قطعه‌ای از سخت‌افزار رایانه‌است و این امکان را به رایانه‌ها می دهد که بتوانند بر روی یک شبکه رایانه‌ای با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تکرارگر

تکرارگر وسیله ای الکترونیکی است که سیگنالی را دریافت کرده و آن را با سطح دامنه بالاتر، انرژی بیشتر و یا به سمت دیگر یک مانع ارسال می‌کند.

هاب

هاب قطعه‌ای سخت‌افزاری است که امکان اتصال قسمت‌های یک شبکه را با هدایت ترافیک در سراسر شبکه فراهم می‌کند. عملکرد هاب به این صورت است که داده رسیده از یک گره را برای تمامی گره‌های شبکه کپی می‌کند. هاب‌ها عموماً برای متصل کردن بخش‌های یک شبکه محلی بکار می‌روند. هر هاب چندین پورت دارد.

پل (رایانه)
پل‌ها شبیه به تکرارگرها و هاب های شبکه‌اند که برای اتصال قسمت‌های شبکه در لایه فیزیکی عمل می‌کنند، پل ترافیک شبکه را مدیریت می کند. 
سوئیچ

سوئیچ وسیله‌ای است که قسمت‌های شبکه را به یکدیگر متصل می‌کند. سوئیچ های معمولی شبکه تقریباً از نظر ظاهری شبیه به هاب هستند، ولی  در مقایسه با هاب از هوشمندی بیشتری (و همچنین قیمت بیشتری) برخوردار است. از جمله  توانمندی های سوئیچ های شبکه این است که محتویات بسته‌های داده‌ای که دریافت می‌کنند را بررسی کرده، دستگاه فرستنده و گیرنده بسته را شناسایی کنند، و سپس آن بسته را به شکلی مناسب ارسال نمایند. 

مسیریاب

مسیریاب ها از جمله تجهیزات شبکه‌ای هستند که مسیر بسته‌های داده را با استفاده از سرایند ها و جدول ارسال تعیین می کنند، و ارسال می‌کنند. مسیریاب‌ها اتصال بین بسترهای فیزیکی متفاوت را امکان‌پذیر می‌کنند. این کار با چک کردن سرایند یک بسته داده انجام می‌شود.

آشنایی با سخت افزار شبکه و نحوه کارکرد آنها بسیار در زمان امروز مهم بوده چرا که استفاده از شبکه بسیار رایج و حیاتی شده است. اگر کسی با این وسایل و نحوه تعمیر یا عیب بابی آنها آشنا باشد می توان گفت پا به حرفه ای بسیار پر کاربرد و درآمد زا گذاشته است.

مجتمع تعمیرمودم اقدام به برگزاری دوره های آشنایی با تجهیزات شبکه تحت نظر متخصصین و مدرسین متبحر کرده است. برای شرکت در این دوره ها و کسب اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

برخی از سرفصل هایی که در این دوره تدریس می شوند:

  • آشنایی با مفهوم شبکه
  • آشنایی با انواع شبکه
  • آشنایی با تجهیزات سخت افزاری شبکه به طور کامل
  • آموزش نحوه اتصال تجهیزات شبکه
  • آموزش راه اندازی شبکه
  • آموزش عیب یابی و رفع عیب و خرابی احتمالی 
  • و بسیاری موارد دیگر که به طور عملی و کامل توضیح داده خواهد شد. 

تلفن تماس: ۰۲۱۶۶۹۰۴۲۰۲

آدرس»تهران-میدان انقلاب بسمت میدان آزادی-خ جمالزاده شمالی-تقاطع نصرت-ساختمان ۹۸-واحد۳
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱


Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /home/tamirkar/tamirmodem.ir/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286